Historie TAB Board

Historie TAB Board

Historie společnosti TAB Board se začala psát ve Spojených státech amerických v roce 1990, když si jeho zakladatel Allen Fishman si uvědomil, jak cenné pro něj po celou dobu jeho profesní kariéry bylo představenstvo jeho společnosti. V tu chvíli ho napadlo:

“Ale co majitel menší nebo střední firmy?”

“Kam si takoví podnikatelé mohou přijít pro radu?”

Právě zodpovězení těchto otázek bylo hlavním důvodem, proč Allen vytvořil TAB, The Alternative Board –  koncept podnikatelských boardů pro majitele malých či středních firem. Jak sám Allen píše ve své knize „Seven Secrets of Great Entrepreneurial Masters”, v roce 1990 identifikoval největší potřebu majitele malé či střední firmy: mít svůj poradní tým zkušených manažerů. Tedy nutnost vzájemné rady od kolegů podnikatelů i osobním koučinkem od zkušených odborníků, kteří jsou vybaveni znalostí procesů k dosažení většího osobního a podnikatelského úspěchu. Díky tomu TAB vytváří rozdíl v životech tisíců majitelů firem po celém světě.

Původně byl TAB jedním boardem, který se postupně rozrůstal. V současné době poskytuje služby podnikatelům ve 17 zemích celého světa a v roce 2014 vstoupil i na český trh pod názvem TAB Board CZ. V rámci sítě TAB dnes fungují stovky franšízantů, kteří poskytují po celém světě komplexní podporu TAB pro více než 15 000 majitelů firem.