TAB Board mi pomáhá efektivně investovat čas do rozvoje firmy

TAB Board mi pomáhá efektivně investovat čas do rozvoje firmy

Petra Štěpánková, majitelka společnosti Melior Invest

Svým klientům radí Petra Štěpánková, jak investovat do největších světových firem a zhodnocovat tak své finance. V TAB Board nachází inspiraci i jiný úhel pohledu na svůj byznys.

Financím se pražská podnikatelka věnuje celý svůj profesní život. Poté, co vystudovala obor zaměřený na finance a pojišťovnictví, začala v roce 2008 spolupracovat s poradenskou společností Partners. „Následně jsem se stala společníkem v menší finančně poradenské firmě. Od roku 2012 jsou mojí doménou investice, což v roce 2017 vyústilo v založení vlastní firmy Melior Invest,“ vysvětluje Petra Štěpánková.

V tu dobu se také poprvé setkala s konceptem TAB Board, když na jedné networkingové snídani potkala Ingrid Šůrovou, regionální ředitelku TAB Praha – region SEVER. Právě její zkušenosti, schopnost empatie a nasazení Petru přiměly k tomu stát se členkou jejího podnikatelského boardu a investovat svůj čas do rozvoje vlastního podnikání. „Očekávala jsem možnost sdílení podnikatelských starostí i zkušeností, možnost získat inspiraci a jiný úhel pohledu na mé podnikání,“ říká Petra Štěpánková s tím, že toho všeho se jí v rámci pravidelných zasedání boardu dostává.

Během nich totiž každý člen může přijít se svým konkrétním tématem, problémem či dotazem, a požádat své kolegy o pomoc, radu nebo zpětnou vazbu. To vše v nekonkurenčním prostředí podobně nastavených majitelů a manažerů malých a středních firem. Právě to vnímá Petra jako jednu z výhod, které jí členství v TAB Board přináší. Díky ní se jí podařilo získat odpovědi na některé své otázky – například ohledně propagace služeb nebo daňové optimalizace. Mimo to pak také zjistila, jak ostatní obecně nahlíží na investiční poradce, což může být velmi důležitý poznatek pro další rozvoj jejího byznysu.

Pozitivní dopad

To vše má na dosah ruky i v době, kdy se všude dokola skloňuje slovo krize ve všech pádech. I když, jak sama Petra říká, její byznys ovlivnila situace spojená s pandemií COVID-19 spíše pozitivně. „Intenzivní komunikace s klienty mě s nimi velmi sblížila. Využili jsme poklesů na akciových trzích a nakoupili za nižší ceny. Po následném oživení byli klienti velice spokojení. Nikdo nepanikařil, a do portfolií přidávali více peněz, nepřetali investovat,“ popisuje „covidovou“ situaci Petra Štěpánková. Lze předpokládat, že tento trend bude i nadále pokračovat. Lidé si totiž již více uvědomují důležitost efektivní tvorby rezervy. Je totiž pravdou, že lépe se vám rozhoduje s vědomím, že máte vytvořený finanční polštář, a máte se na koho obrátit s prosbou o radu. Tak, jak se mohou klienti obracet na Petru a ona na své kolegy z pražského TAB Boardu.

A komu by členství, které je pro ni i díky individuálnímu coachingu takovou „podnikatelskou terapií“, doporučila?  „Všem podnikatelům, kteří jsou otevření a chtějí na svém podnikání neustále pracovat a posouvat ho dál,“ doplňuje Petra Štěpánková.

Chtěli byste i vy být součástí podnikatelské komunity TAB Board? Není nic jednoduššího, než nás kontaktovat.